Koronavirus vo francuzsku. Nový koronavírus si vyžiadal už 170 obetí, vo Francúzsku potvrdili piaty prípad nákazy

Vo Francúzsku zomrel muž s koronavírusom, je prvou obeťou mimo Ázie

koronavirus vo francuzsku

Niektoré z členských štátov EÚ ešte musia nahlásiť počet svojich občanov, ktorí sa chcú z Číny vrátiť, dodal eurokomisár pre krízové riadenie Janez Lenarčič. Nový vírus už potvrdili vo viacerých krajinách. Je v našom záujme, aby komunita našich čitateľov komunikovala na vecnej, demokratickej a ľudsky akceptovateľnej úrovni, preto sme sa rozhodli vymedziť pravidlá, v rámci ktorých by podľa nás mala prebiehať debata pod článkami. Nový koronavírus sa rozšíril už do vyše 45 krajín na všetkých kontinentoch s výnimkou Antarktídy. Najmladšia obeť nového vírusu mala 48 rokov a najstaršia 89 rokov. Francúzske štatistiky doteraz uvádzali jedenásť ľudí nakazených novým typom koronavírusy. Dodal, že pacientka sa nachádza v štátnej nemocnici a aktuálne je bez symptómov.

Next

Nebezpečný koronavírus potvrdili vo Francúzsku. Počet nakazených aj obetí stúpa

koronavirus vo francuzsku

Neskôr uverejnila fotografiu, ktorá ju údajne zachytáva počas večere v michelinskej reštaurácii vo francúzskom meste Lyon. Jeho šírenie berú čínske úrady vážne a preto mnohé mestá uzavreli do karantény. Vedci už majú vyšľachtený vírus v laboratóriách, hľadajú liek. Väčšina ľudí môže byť v istom okamihu svojho života vírusom nakazená, no príznaky sú zvyčajne mierne až stredne závažné, v závislosti na aktuálnej kondícií jednotlivca a predchádzajúcich ochorení. Mladá letuška mala pritom prednedávnom navštíviť mesto Wu-Chan, ktoré je považované za stredisko nákazy.

Next

Nebezpečný koronavírus potvrdili vo Francúzsku. Počet nakazených aj obetí stúpa

koronavirus vo francuzsku

Čína zároveň , ktorá by mala byť hotová už za desať dní. Ľuďom, ktorí sú v kontakte s pacientom, bol podrobne vysvetlený postup ošetrovania a boli informovaní o možných príznakoch, hygienických opatreniach a spôsoboch prenosu. Nemecká federálna vláda tiež zvažuje prípady Nemcov, ktorí sú ochotní opustiť Čínu. Nemocnice zároveň požiadali o darovanie ochranného vybavenia. Navyše je pravdepodobné, že nákaza novým vírusom sa čoskoro potvrdí aj v ďalších krajinách.

Next

Vo Francúzsku zomrel muž s koronavírusom, je prvou obeťou mimo Ázie

koronavirus vo francuzsku

Firma Webasto medzitým uviedla, že po návšteve Číňanky sa vírusom nakazili až dvaja ľudia. Vírus si doteraz vyžiadal najmenej 26 obetí na životoch, všetky v Číne, a vyše 830 ľudí sa ním nakazilo. Všetky tri osoby boli nedávno v Číne. Pri tejto príležitosti sa zdá, že druhý pacient zdieľa miestnosť s prvým, čo potvrdzuje možnosť, že by mohla byť prenášaná medzi ľuďmi. Čínske veľvyslanectvo oznámilo, že so ženou nadviazalo spojenie v stredu a požiadalo ju, aby sa obrátila na zdravotnícke služby. Ide o dcéru 80-ročného čínskeho turistu, ktorý je hospitalizovaný v parížskej nemocnici. .

Next

Koronavírus zatvára školy vo Francúzsku, desaťtisíce študentov má nútené prázdniny

koronavirus vo francuzsku

Podľa nových informácií sa zrejme. Plánujú to Veľká Británia, Belgicko, Japonsko, Francúzsko a Spojené štáty americké. Do Číny poslala 20 000 rúšok a ďalšie ochranné pomôcky, ktoré chýbajú čínskym zdravotníkom pre narastajúci počet pacientov. V niektorých prípadoch však môžu vírusy spôsobiť choroby dolných dýchacích ciest, ako je zápal pľúc a bronchitída. Konkrétne sa jedná o Alphacoronavirus, Betacoronavirus, Gammacoronavirus a Deltacoronavirus. Druhú infikovanú osobu prijali do nemocnice v Paríži, taktiež po ceste do Číny.

Next

Nebezpečný koronavírus potvrdili vo Francúzsku. Počet nakazených aj obetí stúpa

koronavirus vo francuzsku

V nedeľu večer kontaktovala primára infekčného oddelenia Petra Kümpela, telefonicky mu opísala situáciu a dostala od neho odporúčanie, aby sa obe zdržiavali doma v karanténe. Prevažná väčšina ľudí, ktorí sa koronavírusom nakazili, žije v Číne. V uzavretých zónach sa celkovo nachádza zhruba 25 miliónov ľudí. Vo Francúzsku zomreli už dvaja ľudia infikovaní novým koronavírusom, z toho jeden starší čínsky turista a jeden Francúz, 60-ročný učiteľ. Nový koronavírus sa objavil koncom roku 2019 v čínskom meste Wu-chan.

Next

Nebezpečný koronavírus potvrdili vo Francúzsku. Počet nakazených aj obetí stúpa

koronavirus vo francuzsku

Poznamenala tiež, že nákaza sa v Európe potvrdila najprv vo Francúzsku zrejme kvôli tomu, že tamojší lekári sú schopní chorobu rýchlo diagnostikovať. V rakúskej metropole v súčasnosti neevidujú žiadnu ďalšiu osobu, ktorá by mohla byť novým vírusom infikovaná. V minulosti boli takéto stavy vyhlásené len päťkrát, a to napríklad počas epidémie vírusu zika a eboly, pandémie prasacej chrípky či detskej obrny. Vírus si tam vyžiadal už 12 mŕtvych. Úrady majú znova tajiť skutočnosti Koronavírus sa od prvého zaznamenaného prípadu v decembri doteraz rozšíril do každej provincie v Číne, okrem Tibetu.

Next